REKRUTACJA
Rekrutacja do Żłobka Nido Centrum, ul. Zapomniana 3
Zapraszamy dzieci z rocznika 2022.
Jeśli jesteś zainteresowany to prosimy o uzupełnienie ankiety rekrutacyjnej.
ANKIETA NIDO CENTRUM
Rekrutacja do Żłobeka Nido, ul. Ściegiennego 30a.
Zapraszamy dzieci z rocznika 2023, rocznik 2022 przyjmujemy jedynie na listę rezerwową.
Jeśli jesteś zainteresowany to prosimy o uzupełnienie ankiety rekrutacyjnej.
ANKIETA NIDO BARANÓWEK
UWAGA! Do żłobków przyjmujemy dzieci, które ukończyły 18 miesiąc życia.
ADAPTACJA
Dzień 1
Dzień 2
Dni 3-4
Dzień 5
Częste pytania o żłobek:
Co do konkretów prosimy kierować się naszym kalendarzem rekrutacji na dany rok. Dość rzadko ktoś rezygnuje i zwalnia się miejsce w ciągu roku. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem to proszę uzupełnij odpowiednią ankietę powyżej.
Co do filozofii to kiedy szukasz miejsca, które zaopiekuje się Twoją pociechą w momencie powrotu na ścieżkę zawodową. Kiedy widzisz, że jest gotowe na pierwszą samodzielną podróż do społeczności.
Filozofia montessoriańska zakłada, że uczymy się na błędach. Dla małych dzieci jedzenie to jedno z najlepszych ćwiczeń życia praktycznego i sensoryki. Dajemy im możliwość pobrudzenia się i rozlewania, żeby wiedziały, jak sobie radzić w takich sytuacjach. To ważne, żeby do żłobka nie zakładać drogich markowych ubrań, jeśli jesteśmy do nich przywiązani. Ubierajmy dzieci w to z czym łatwo nam będzie się pożegnać, jeśli się nie dopierze.
Staramy się, żeby tak było. Wierzymy, że każdy człowiek sam może decydować, ile jeść i pić i chcemy, żeby dzieci jak najszybciej osiągały samodzielność w jedzeniu i piciu, aby uczyć się czytania sygnałów płynących z własnego ciała.
Staramy się, żeby tak było. Wierzymy, że każdy człowiek sam może decydować, ile jeść i pić i chcemy, żeby dzieci jak najszybciej osiągały samodzielność w jedzeniu i piciu, aby uczyć się czytania sygnałów płynących z własnego ciała.
W żłobku trzeba być najpóźniej o godzinie 9:00.
W naszym żłobku mamy adaptację włączającą, to oznacza, że minimum przez tydzień rodzin przychodzi razem z dzieckiem i powoli nawiązują więź z opiekunami grupy. Jeśli dziecko potrzebuje więcej czasu to rozmawiamy o tym jak mu pomóc. Jeśli rodzic potrzebuje więcej czasu to zawsze można porozmawiać z nasza panią psycholog lub panią dyrektor, chętnie zaopiekujemy się waszymi potrzebami.
Rekomendujemy tydzień, to najlepszy czas dla dziecka oraz całej klasy.
Odbywa się poprzez system INSO, dostają Państwo do niego dostęp po odbyciu adaptacji.
Dodatkowe 2-3 zestawy ubrań, (bluzka, spodnie/spódniczka, majtki, rajstopy/skarpetki), powinny być trzymane w szafce dziecka i wymieniane na świeże, kiedy zostaną zużyte. Żłobek i Przedszkole nie są odpowiednim miejscem na noszenie biżuterii, bardzo prosimy zwrócić na to uwagę szykując ubranie razem z dzieckiem na kolejny dzień. Kolczyki, bransoletki pierścionki mogą przeszkadzać w czasie zabawy, zgubić się lub zrobić krzywdę innemu dziecku. Wychowawcy nie mogą brać odpowiedzialności za zniszczone lub źle noszone elementy biżuterii dziecięcej.
Dla dzieci leżakujących potrzebny jest podpisany lekki kocyk i poduszka.
Odpowiednio przygotowana lista rzeczy do żłobka/przedszkola stanowi załącznik do dokumentu. Można go skserować i wygodnie używać na co dzień.
Każdy z nas chce być szanowany, każdy z nas chce być usłyszany i wysłuchany. Właśnie o tym jest Porozumienie bez przemocy (Nonviolent Communication) oraz rodzicielstwo bliskości. Chcemy, aby nasze dzieci nawiązywały bezpieczne więzi i relacje oparte na szacunku, wyrażały swoje emocje i wątpliwości, nie traciły asertywności i wierzyły, że mają moc zmiany tego świata na lepszy.
Chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę Magdaleny Boćko-Mysiorskiej