Rekrutacja

REKRUTACJA

Rekrutacja szkolna (Szkoła Podstawowa Montessori Kompas) na chwilę obecną prowadzimy rekrutację tylko do Zerówki i klas I-III.

Na rok szkolny 2023/2024 rekrutacja zamknięta. Możliwość wpisania na listę rezerwową (po wysłaniu formularza).

Na rok szkolny 2024/2025 – zbieramy deklarację z rekrutacji wewnętrznej do końca bieżącego roku.

Styczeń 2024 – rekrutacja zewnętrzna, jeśli zostaną miejsca po rekrutacji wewnętrznej

Częste pytania o szkołę:

Podstawę i wiele więcej. Praca z materiałem montessoriańkim zakłada mocne wykroczenie poza zwykłe przedmioty i treści znane nam ze szkoły. Poza tym dzięki specyficznemu podejściu dzieci mogą realizować się w tych tematach, które je szczerze interesują.

Zajęcia realizujące podstawę programową z nauczycielem Montessori odbywają się w godzinach 8:00-14:00. Poza tymi godzinami szkoła działa między 7:30, a 17:00, mamy wtedy świetlicę oraz zajęcia dodatkowe.

Dzieci 4 razy w tygodniu mają język angielski, raz w tygodniu w zależności od grupy mają język hiszpański lub francuski w zależności od grupy. Mogą też Państwo zapisac dzieci na dodatkowy francuski lub hiszpański.

Nie posiadamy swojej sali gimnastyczną, raz w tygodniu wynajmujemy salę w klubie Mięta oddalonym od nas o kilkaset metrów. Oprócz tego dzieci codziennie zażywają ruchu na świeżym powietrzu. Mogą też Państwo w ramach zajęć dodatkowych skorzystać z zajęć na ściance wspinaczkowej lub basenie.

W obecnej chwili Szkoła Kompas działa na poziomie wczesnoszkolnym czyli klasy I-III. Na ten moment nie prowadzimy rekrutacji do wyższych klas. Nasze klasy są mieszane wiekowo zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori.